"PLAN, UYGULAMA, SONUÇ"

SEO Neden Gereklidir?

Web sayfalarında daha başarılı sonuçlar elde edebilmek için yapılan çalışmalar arasında yer alan SEO, her sayfa sahibi tarafından duyulmuş bir kavramdır. Belirli çalışmaların yürütülmesi ile Google’da daha üst bir sıralama elde edilmesine yardımcı olan SEO çalışmaları konusunda gerekliliğin sorgulandığı da bilinmektedir.

Günümüzde bazı noktalarda artık SEO çalışmalarının bir mecburiyet olmadığı gibi ifadeler yer alsa da başarılı bir web sayfası için SEO çalışmaları aslında çok büyük bir gereklilik oluşturmaktadır. Çünkü İngilizce bir kavram olarak Search Engine Optimization yani Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, insanların dijital ortamdaki arama işlemlerinde daha yüksek potansiyele sahip sayfalar elde edilmesini sağlar.

SEO Neler Sağlar?

Bir web sayfası için gerçekleştirilecek SEO çalışmaları temel olarak arama motorlarında daha yüksek bir konuma ulaşma, bilinir bir marka sağlama ve daha yüksek satış elde etme gibi büyük faydalar sağlayabilir. 

Örnek olarak günümüzde Ankara’da halı yıkama hizmetleri veren bir firma için kurulan web sayfası aynı sektördeki yüzlerce firma ile büyük bir rekabet içerisinde bulunacaktır. Bu rekabet dahilinde sadece “Ankara halı yıkama” anahtar kelimesinde dahi bir web sayfasının üst bir noktada bulunabilmesi için iyi bir optimizasyon yapılmış olmalıdır.

Hizmet sayfalarının daha ulaşılabilir ve popüler hale gelmesi için yapılan SEO çalışmaları ile birlikte markaların daha bilinir hale gelmesi için de SEO gerekir. Daha fazla tanınmış bir işletme için sadece bir web sayfasına sahip olmak değil ilgi çekici ve iyi tasarımlı bir web sayfasına sahip olmak önemlidir. Eğer sayfanız bir e-ticaret sayfası olarak kullanılıyorsa; ürün açıklamalarınız, sayfa hızı, sayfa kalitesi gibi birçok noktada yapılan SEO çalışmalarıyla daha yüksek satış rakamları elde edilebilir.

SEO Faydaları Nelerdir?

Aslında birçok örnek ile birlikte SEO faydalarından bahsedilse de net olarak sayfanın hedef kitleye daha fazla ulaşmasını, daha hızlı şekilde ulaşmasını, e-ticaret sayfalarının daha fazla bilinmesini, akılda kalıcı olmasını ve daha fazla organik trafik almasını sağlar. Bir web sayfası için site içi ve site dışı olarak ayrı kategorilerde gerçekleştirilebilecek SEO çalışmaları iyi bir araştırma ile bir sayfa sahibi tarafından yapılabileceği gibi profesyonel destek sayesinde de tamamlanabilir. Ancak SEO sürekli ve devamlı bir yere sahip olarak kesintisiz bir başarı sağlayabilir. 

YAPISEO

Tüm Websitelerin,
ihtiyacı olduğu hizmeti verir.

TEKLİF AL

HABERDAR OL

SEO hakkında geliştirdiğimiz teknik ve analizlerden yararlanmak, haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin