"PLAN, UYGULAMA, SONUÇ"

SEO Neden Bu Kadar Önemli? Olmazsa Neler Kaybederim?

Kurumların, şahısların, e-ticaret işletmelerinin, blog sayfalarının veya tanıtım sayfalarının kendi sektör veya alanlarına göre arama motorlarında sıralamaya girebilmesi önemlidir. Sıralamaya girebilmek, kaliteli bir sayfa ortaya koyabilmek ve kullanıcı memnuniyeti elde edebilmek için de SEO çalışmaları gerekir.

SEO(Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu çalışmaları, web sayfasının Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında en üst sıralara çıkmasını sağlayan çalışmadır. Bu nedenle web sayfanızın üst sıralarda görünmesini istiyorsanız, SEO en önemli ve ilk tercihlerinizden biri olmalıdır. Çünkü potansiyel kullanıcılar, müşteriler ve arama yapan kişiler belirli anahtar kelimeler ile arama motorlarında bir tarama gerçekleştirdiğinde, sayfanızın daha fazla bulunur bir hale gelmesini sağlar.

SEO Neden Önemlidir?

Herhangi bir şirket veya şahsın internet dünyasındaki varlığı için SEO en önemli parçalardan birisidir. Profesyonel bir çalışma veya danışmanlık sayesinde rekabet içerisinde sayfanın ön plana çıkmasına yardımcı olur. Bu nokta hangi boyutta ve hangi türde olursa olsun tüm web sayfaları için de ayrı bir önem arz eder.

Günümüzde internet dünyasında çok büyük bir rekabet yer aldığı için SEO arama motorları üzerinde milyonlarca kullanıcı için size daha kolay bir ulaşım sağlar. Şirket sayfanız, hizmet sayfanız, çevrimiçi ticaret sayfanız veya blog sayfanız için SEO büyüme ve işletme hedeflerine ulaşmada büyük bir katkı sağlar. İyi bir SEO çalışması ile hızlı bir sayfa, güvenlik, pratik kullanım, yüksek kullanıcı deneyimi, daha yüksek bir sıralama ve kullanıcılarda sayfaya bağlılık elde edilir.

SEO Olmazsa Ne Olur?

Bir web sayfası için SEO çalışmaları yapılmasa da bu web sayfası internette yer alacaktır. Ancak SEO çalışması yapılmamış bir web sayfası pasif bir hale gelecek ve arama motorlarında giderek kaybolmaya başlayacaktır. Bu nedenle web sayfalarının arama motoru optimizasyonu yapıldığında, kullanıcılara daha rahat ulaşan ve kullanıcıların daha rahat olabileceği bir sayfa elde edilir.

SEO çalışmaları kurallarına uygun bir şekilde yapılmadığında, sitenizde anahtar kelimeleri gereğinden az veya gereğinden fazla kullanarak çözüm aramaya çalışabilirsiniz. Sayfa hızını arttırıp, içeriklerin kurallı olmasına dikkat edip, tasarım renklerinden yerleşimine kadar her noktayı dikkatli bir şekilde yapsanız dahi SEO kurallarına uymadıkça istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz. Çünkü Google algoritmaları belirlediği SEO kuralları sayesinde iç ve dış SEO çalışmalarından dolayı sayfaları detaylı şekilde inceleyerek, kendi içerisinde bir sıralamaya almaktadır. 

YAPISEO

Tüm Websitelerin,
ihtiyacı olduğu hizmeti verir.

TEKLİF AL

HABERDAR OL

SEO hakkında geliştirdiğimiz teknik ve analizlerden yararlanmak, haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin