"PLAN, UYGULAMA, SONUÇ"

Kötü SEO Optimizasyonu

Kötü optimizasyon web projelerinizin başarısız olmasında en temel etkenler arasında yer almaktadır. SEO optimizasyonunun bu kadar önemli olmasının birkaç nedeni vardır. İlk sebep, SEO optimizasyonunun kullanıcıların web sitenizi bulmasına yardımcı olması ve bu da sizin için daha fazla trafik çekmeniz anlamına gelmesidir. İkinci neden, kullanıcılar işletmeniz veya ürününüzle ilgili bir terim aradığında arama sonuçları sayfalarında üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Üçüncü sebepse, web sitenizdeki içeriğin sıralamak istediğiniz anahtar kelimelerle alakalı olmasını sağlamasıdır. Böylece web sayfanızın rekabet gücü de arttırılmış olacaktır.

SEO Optimizasyonu Neden Önemlidir?

Birçok kişi SEO optimizasyonunun sadece web sitelerinin başlığına veya meta açıklama etiketlerine anahtar kelimeler koymakla ilgili olduğunu düşünmektedir. Ancak optimizasyon süreci bundan çok daha fazlasıdır. Bundan dolayıdır ki içeriğinizi hem arama motorları hem de kullanıcılar için optimize etmeniz gerekmektedir. Böylece sitenizde aradıklarını bulmaları kolay olacaktır.

Kötü optimizasyon yalnızca bir SEO sorunu değildir. Bu bir web sitesi kullanıcı deneyimi sorunu olarak da karşımıza çıkar. SEO kurallarının uygulanmadığı ve kötü optimizasyon sürecine dahil olmuş olan web sitelerinin güçlü bir şekilde sektörde yer alması imkansızdır. Bu tip web siteleri zaten arama motorlarında da istenilen performansı elde edemezler. Bu da web projenizin iflası anlamına gelecektir.

SEO Optimizasyon Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Optimizasyon süreci son derece titiz bir süreçtir. Bu süreç içerik yönetiminden teknik detaylara kadar pek çok farklı ayrıntıyı içine almaktadır. Mesela aynı içerik bir sayfada veya sitede birden çok kez göründüğünde, arama motorlarının ve kullanıcıların kafasını karıştırabilir. Sitenize aynı metnin birden çok örneğini eklemeniz gerekiyorsa, her örneğin kendi benzersiz URL’sine sahip olduğundan emin olmalısınız. 

Kimiz aman aşırı optimizasyon da birtakım sıkıntılar beraberinde getirecektir. İçeriğiniz çokça Anahtar kelime doldurma, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almak için içeriğinize çok fazla anahtar kelime öbeği koymanız aşırı optimizasyon sorununu beraberinde getirecektir. Bu uygulama, olumsuz kullanıcı deneyimleri yaratabilmektedir. Çünkü kullanıcılar büyük olasılıkla spam içerikli veya orijinal olmayan sitelerden kaçınacaktır. Ayrıca, arama motorlarının sıralama amaçları için hangi kelimelerin gerçekten önemli olduğunu belirlemesini zorlaştırır.

YAPISEO

Tüm Websitelerin,
ihtiyacı olduğu hizmeti verir.

TEKLİF AL

HABERDAR OL

SEO hakkında geliştirdiğimiz teknik ve analizlerden yararlanmak, haberdar olmak için e-posta adresinizi listemize ekleyin